Ústecké Vánoce

Ústecké Vánoce: Novinky

Ústecké Vánoce pod patronací Našeho Ježíška

Ústecké Vánoce obdržely jako jedni z prvních měst v Česku patronát spolku Náš Ježíšek a to díky celkové koncepci, kterými jsou Vánoční trhy a doprovodný program pořádán.

Cílem je navrátit kouzlo Vánoc se symbolem Českého Ježíška a to nejen do domácností, ale i do veřejných prostor.

Vize spolku Náš Ježíšek:
„Tradiční český advent a Vánoce s Ježíškem jsou jedinečným bohatstvím naší země. Tento poklad chceme uchovat a představit světu, proto navracíme ztracenou symbolickou podobu Ježíška do adventního a vánočního dění ve veřejném prostoru společně s původní tradicí křesťanských a lidových zvyků“.

Více o projektu Náš Ježíšek: www.nasjezisek.cz

Vratné kelímky a hrníčky na Ústeckých Vánocích

Hned několik tun odpadu v podobě jednorázových kelímků se ušetří na letošních Ústeckých Vánocích. Město Ústí nad Labem se totiž jako jedno z prvních měst v České republice rozhodlo na adventních trzích na Lidickém i Kostelním náměstí nabídnout návštěvníkům vratné kelímky a hrníčky. Jsou omyvatelné a hlavně recyklovatelné. Z letošních trhů si tedy můžete odnést ještě jeden suvenýr navíc.

Obaly na nápoje budou samozřejmě s originálními vánočními motivy, hrnečky byly vyrobeny v porcelánce v Dubí. Každý stánkař bude letos vybaven právě pouze těmito nádobami. U stánku s občerstvením tedy zakoupíte nápoj a zaplatíte jednorázovou zálohu za hrníček či kelímek, při koupi každého dalšího čaje či třeba svařeného vína vám prodejce vymění vratný obal za čistý. Bude pak na každém návštěvníkovi, zda si nechá při odchodu z trhů nádobu jako suvenýr na památku nebo jej vrátí prodejci a získá od něj zpět vratnou zálohu. Za kelímek z tvrzeného plastu uhradí návštěvník zálohu ve výši 50 korun, za porcelánový hrníček pak 70 korun.

S myšlenkou udělat letošní vánoční trhy ekologičtější přišli organizátoři z ústecké agentury Dream Pro spolu s vedením města, kteří se právě pro tuto akci spojili s organizací Náš Ježíšek. A Ježíšek bude i ústředním motivem hrníčků.

Z hrnků či kelímků již pijí na vánočních trzích třeba také lidé v Olomouci, Brně nebo na některých místech v Praze či v sousedním Německu.

Vratné kelímky a hrníčky na Ústeckých Vánocích Vratné kelímky a hrníčky na Ústeckých Vánocích Vratné kelímky a hrníčky na Ústeckých Vánocích Vratné kelímky a hrníčky na Ústeckých Vánocích

PŘIDAT AKCI

Chcete-li přidat svou akci do seznamu Ostatní akce, prosíme vyplňte formulář uvedený v odkazu a po schválení bude Vaše akce zverejněna na webu www.usteckevanoce.cz.

PŘIDAT AKCI

PARTNEŘI

Partneři Ústeckých Vánoc Partneři Ústeckých Vánoc Partneři Ústeckých Vánoc Partneři Ústeckých Vánoc Partneři Ústeckých Vánoc Partneři Ústeckých Vánoc Partneři Ústeckých Vánoc Partneři Ústeckých Vánoc Partneři Ústeckých Vánoc Partneři Ústeckých Vánoc Partneři Ústeckých Vánoc Partneři Ústeckých Vánoc Partneři Ústeckých Vánoc Partneři Ústeckých Vánoc

Copyright ©2017-2018, Ústecké Vánoce, Všechna práva vyhrazena.
Created byUpFront

Ústecké Vánoce